Videoklip "Město, co spí" má první výročí, album "Víc než hudba" třetí

6. dubna 2015 v 0:10 |  Aktuality
Je to už rok, co 6. dubna 2014 vyšel Lipův videoklip "Město, co spí". Ten ohlašoval jeho druhou řadovou desku "O duši" - zároveň s uvedením klipu na internet byly oznámeny název i datum vydání alba.

Song, v němž nečekaně hostovala mezzosopranistka Ester Pavlů a prolnuly se v něm různé hudební styly, byl přijat velmi dobře a zabodoval v několika televizních či internetovách hitparádách - klip se například vydrápal až na vrchol Óčko Chat a v souhrnné hitparádě za celý rok 2014 obsadil skvělou pátou příčku. Chválu pěli na "Město, co spí" i hudební kritici.

K dnešnímu dni má snímek, který viděli návštěvníci speciální akce v pražské prodejně Puma Store o den dříve, na YouTube už zhruba 568 tisíc zhlédnutí a 4 tisíce kladných hodnocení, což není vzhledem k experimentální povaze písně vůbec málo.

Shodou okolností se nejedná o jediné výročí, kterým se dnešní den váže k Lipově tvorbě - 6. dubna 2012, tedy přesně před třemi lety, totiž vyšlo jeho debutové album "Víc než huba", které odstartovalo jeho sólovou kariéru a vzešel z něj i megahit "Ležím v tvé blízkosti".

Na albu Lipo spolupracoval s producentem ODDem, produkčně vypomohl Martin Ledvina, s nímž pak prohloubil spolupráci na albu "O duši", a kromě Debbi se mezi hosty objevili třeba Supa, Beef, Khomator, Lyric, Kiriss, Yanna nebo Paulie Garand. Dnes mají klipy k albu "Víc než hudba" souhrnně zhruba 9 a půl milionu zhlédnutí, další statistíce nasbírala audia jednotlivých písní.

Pokud byste si chtěli připomenout vše kolem Lipova prvního alba, můžete si přečíst například loňský podrobný výroční článek, který zahrnoval i výsledky fanouškovské ankety o nejoblíbenější song.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který song z alba "O duši" se vám líbí nejvíc?

O duši - Prolog 7% (153)
Město, co spí 8.2% (179)
Hlubiny 7.3% (160)
Kruhy 34.2% (751)
Vím, že jsi tam někde 6.7% (146)
Sen 2.9% (64)
Plameny 3.9% (86)
Poslední údolí 2.6% (56)
Všechno má svůj čas 9.2% (202)
O duši - Epilog 3.5% (77)
Pořád jen to svoje 14.5% (319)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama