ANKETA: Jaký Lipův klip je nejlepší?

4. dubna 2015 v 20:00 |  Special
V poslední době se může zdát, že je kolem Lipa klid, ve skutečnosti ale pracuje na nových písních a také se chystá natočit ještě nějaký klip k desce "O duši". Než se tak stane, zkraťme si čekání anketou. Jaký z jeho devíti sólových klipů máte vlastně nejradši? Hlasujte v anketě pod článkem!
OTROCI SVOBODY


Datum vydání: 25.7.2011
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 128 645 zhlédnutí (9. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 95,29 zhlédnutí (9. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 879/22 - 97,56 % Líbí se (4. nejúspěšnější)

"Vyrůstal jsi v rodině, kde byli všichni bez ambic a tvojí vinou bylo, že jsi žádal víc..."


První klip k Lipově sólové debutové desce "Víc než hudba" vznikl k písni "Otroci svobody", která patří na albu k těm, co se zabývají sociální tématikou. Problematika dnešního člověka coby otroka vlastní svobody byla ztvárněna pomocí světelných efektů a prostříhů, které umocňovaly naléhavost počinu. Kdo má naposlouchanou Lipovu první desku, ten ví, že pro účely klipu byl song zkrácen o druhou sloku. Ač se nejednalo o žádný masový hit a ze všech Lipových klipů mají "Otroci svobody" nejméně zhlédnutí, na koncertech fungují dodnes skvěle.

ZHLÉDNOUT KLIP
VÍC NEŽ HUDBA?


Datum vydání: 5.9.2011
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 622 954 zhlédnutí (6. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 476,26 zhlédnutí (8. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 4 098/137 - 96,77 % Líbí se (5. nejúspěšnější)

"Pokud je tohle obraz doby, pak je chudej svět, a hudba je jen produkt a už ne prostředek..."

Jako druhý v pořadí se klipu dočkal titulní song desky "Víc než hudba", v němž Lipo polemizuje nad dnešním vnímáním hodnot v rapu a nad smyslem hudby obecně. Na prvním albu se jedná o jeden z nejvíc hiphopově znějícíh songů, přesto se u fanoušků dočkal vysoké obliby a i dnes se k němu vracejí. Podobně jako "Otroci svobody" nemá ani video "Víc než hudba" žádný děj a natáčení probíhalo spontánně ve studiu či v uličkách Prahy.

ZHLÉDNOUT KLIP

LEŽÍM V TVÉ BLÍZKOSTI


Datum vydání: 16.1.2012
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 7 509 553 zhlédnutí (1. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 6 391,11 zhlédnutí (1. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 21 875/815 - 96,41% Líbí se (7. nejúspěšnější)

"Láska je věčná, ale silnější jsou naše ega..."


Třetí klip byl pro Lipa nepochybně přelomový a dodnes je také jeho nejúspěšnější. Vždyť sledovaností sedm a půl milionu zhlédnutí na YouTube se může pochlubit málokteré domácí video. Silný text o vzpomínce na "lásku, kde nikdo nevyhrál", ODDho beat, produkce Martina Ledviny i výjimečný hlas rusovlasé Debbi udělaly z písničky jeden z největších českých hitů posledních let. Lipo za něj obdržel několik nominací na hudební ceny a ani po třech letech nepřestává sledovanost videa, v němž si zahrála i známá herečka Anna Stropnická a část se natáčela v bytě Debbi, stoupat závratnou rychlostí.

ZHLÉDNOUT KLIP
V TEMNOTĚ


Datum vydání: 23.5.2012
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 1 180 702 zhlédnutí (5. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 1 127,7 zhlédnutí (7. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 5 237/211 - 96,13 % Líbí se (9. nejúspěšnější)

"Dotek krásy pálí, proto má růže trní, v citech vyhrává poslední a prohrává první..."


S deskou "Víc než hudba" jdeme do finále: jako poslední z tohoto alba se vizuálu dočkala skladba "V temnotě". Točit se přitom původně měl snímek k písni "Neuhýbám z cesty", ale nepřízeň počasí nakonec tvůrce donutila změnit plány a místo oslavy lásky vznkl pochmutný klip "V temnotě". Zpočátku vlažně přijatý snímek se postupně začal těšit čím dál větší popularitě, zabodoval v několika hitparádách a dnes patří do společnosti pěti Lipových milionových klipů, tedy těch, co nasbíraly alespoň jeden milion zhlédnutí. Zajímavostí je, že se natáčelo už na podzim 2011, kvůli pozdějšímu úspěchu hitu "Ležím v tvé blízkosti" se však s představením čekalo až do května 2012.

ZHLÉDNOUT KLIP

DO MĚSTA PŘIŠLA ZIMA


Datum vydání: 11.3.2013
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 1 665 027 zhlédnutí (4. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 2 202,42 zhlédnutí (4. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 8 053/309 - 96,34 % Líbí se (8. nejúspěšnější)

"Dodnes si pamatuju tu lístost ve tvých očích, pochopil jsem, že něco velkýho právě končí..."


Mezidobí mezi svými dvěma alby vyplnil singl "Do města přišla zima", ze kterého se po vzoru "Ležím v tvé blíszkosti" stal velký rádiový hit - na několik týdnů byl dokonce z českých songů tím nejhranějším v našich rádiích. Štiplavý hlas Debbi nahradila něžná Kateřina Marie Tichá a decentní černobílý vizuál dokreslil celkově křehkou náladu písně. Lipovi se natáčení velmi prodražilo - z auta mu totiž zloději ukradli zapůjčenou techniku za desítky tisíc korun. Útěchou mu však byl jeden z jeho nejúspěšnějších klipů.

ZHLÉDNOUT KLIP
POŘÁD JEN TO SVOJE


Datum vydání: 1.9.2013
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 2 217 895 zhlédnutí (2. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 3 817,38 zhlédnutí (3. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 13 698/309 - 97,79 % Líbí se (3. nejúspěšnější)

"Primitivním lidem imponuje síla, já se učil věci jenom dobře vnímat..."


Že ta nejúspěšnější díla často nejsou těmi, na nichž se urputně a dlouho pracovalo, dokazuje videoklip "Pořád jen to svoje". Původně se mělo jednat jen o jakýsi bonus pro fanoušky, který se neměl ani objevit na Lipově druhé desce, nýbrž na zamýšleném mixtapu. Chytlavá kytarová linka i text, obsahující spoustu trefně mířených bonmotů, však ze songu udělaly hit, který sice díky striktně hiphopovému zvuku nerozezněl rádia, ale internet ano. Pozice druhého Lipova nejsledovanějšího klipu je toho, navzdory zcela jednoduchému konceptu, důkazem, stejně jako to, že na desce "O duši" nakonec skladbu najdete v roli bonusu.

ZHLÉDNOUT KLIP
MĚSTO, CO SPÍ


Datum vydání: 6.4.2014
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 567 195 zhlédnutí (7. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 1 562,52 zhlédnutí (6. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 4 078/137 - 96,75 % Líbí se (6. nejúspěšnější)

"Hypotéka, drogy, mix do nepohody, chcete lítat? Nahoru vedou jenom schody..."


Jeden z nejodvážnějších klipů, jaký kdy Lipo natočil, vznikl k songu "Město, co spí" a zabývá se problémy ve vybydleném centru svého rodného města Liberece. Velký podíl na výsledku měl kreativní tým Cinq Visuals, a především zvuk samotné písně, ve kterém se míchá rap s d'n'b nebo operou. Ženské vokály obstarala mezzosopranistka Ester Pavlů, na akorden hraje Aliaksandr Yasinski a violencellovým partem přispěla Terezie Kovalová. Singl byl první ochutnávkou z loňské desky "O duši" a i přes odvážný zvuk se mu dařilo - třeba v hitparádě Óčka byl za celý rok 2014 podle hlasujících mezi pěti nejlepšími klipy.

ZHLÉDNOUT KLIP

KRUHY


Datum vydání: 25.5.2014
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 1 832 192 zhlédnutí (3. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 5 816,48 zhlédnutí (2. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 9 135/185 - 98,02 % Líbí se (2. nejúspěšnější)

"Láska je nemoc srdce, ale prosím neměj péči, je to jediná nemoc, z který se nechci léčit..."


Belgie, moře a hymnická píseň Lipa a Yanny, to je klip "Kruhy", který se pomalu, ale jistě blíží k překonání dvou milionů zhlédnutí. Nejúspěšnější singl z desky "O duši" se sice v rádiu nedočkal takové odezvy jako "Ležím v tvé blízkosti" nebo "Do města přišla zima", zájem internetových fanoušků ale ukazuje, že se k lidem dostal. Stejně jako vždy vysoká odezva publika na koncertech. Do "Kruhů" Lipo soustředil svou potřebu jistot a zázemí, touhu po lásce, která vydrží po celý život, navzdory tomu, že žádný vztah není vždy jenom růžový. Nejspíš proto, že text odráží ideu, po které ve skrytu duše touží snad každý jedinec, je píseň i klip tak populární.

ZHLÉDNOUT KLIP
VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS


Datum vydání: 13.10.2014
Režie: Lipo
Celková sledovanost: 314 346 zhlédnutí (8. nejúspěšnější)
Průměrná denní sledovanost: 1 806,59 zhlédnutí (5. nejúspěšnější)
Poměr Líbí se/Nelíbí se: 2 762/44 - 98,43 % Líbí se (1. nejúspěšnější)

"Sleduj a pochopíš, že každej tu má svoje místo, v přírodě, z který se snažíme tak vydělit, to, že k ní patříme, si dokazujem v posteli..."


"Všechno má svůj čas" je dalším klipem Lipa, jehož natáčení nebylo zrovna všední. Materiál byl zaznamenán na šestnáctimilimetrový film, Lipo vyrazil se štábem na místa, kde trávil dětství, a divákovi se rozhodl zprostředkovat příběh chlapce, který poznává tajemství života. Písničce, která je o plynutí času a o přijetí životních změn, navíc dodal jedinečnou atmosféru Kühnův dětský sbor, jenž obstaral refrén. Premiéra proběhla na libereckém křtu alba a zatím se jedná o poslední klip k desce "O duši", zůstat by to tak ale dlouho nemělo.

ZHLÉDNOUT KLIP 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaro Jaro | E-mail | 6. dubna 2015 v 3:09 | Reagovat

Pre mna najlepsi je Porad jen to svoje ....stale ho kukam a ne a ne ho okukat..proste pecka Lipo dakujem moc zan :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama