Rozhlas.cz: Liberec je hip hopové město s metalovými přesahy

17. března 2014 v 14:40 |  Aktuality
Na serveru rozhlas.cz vyšel zajímavý článek zabývající se libereckou hudební scénou. V něm pochopitelně dostal prostor také Lipo, a to poměrně výrazný.

"Pozdravy z Liberce, města, jemuž se hyzdí tvář," tenhle refrén vyslal do světa v roce 2010 liberecký rapper Lipo a uvedl tak na českou scénu do té doby nevídaný formát. Pozdravy z Liberce je politicky angažovaná skladba, která se ale nespokojuje s omíláním obecných klišé, ale cílí na konkrétní problémy, se kterými se Liberec potýká. Pro Lipa byl tenhle track zároveň začátkem cesty, která skončila až na vrcholu české hitparády - skladba Ležím v tvé blízkosti se stala historicky prvním hip hopem na špici rádiových žebříčků.


Ani přes komerční úspěch ale Lipo nerezignuje na sdělení - další angažovaný zásah, který se zároveň obratně vyhnul povrchnosti, měl podobu antirasistického tracku Trvalo tři generace, ve kterém se k Lipovi připojil Kato z Prago Union a Bonus. Lipo ve své tvorbě poměrně elegantně kloubí přístupnost a otevřenost popovým schématům s obsahem, který není nutně povrchní a přestože se mu zatím nepodařilo vydat desku, která by neměla výrazná slabá místa, v angažovaných skladbách dokáže tnout do živého.


Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama