Vímeproč.cz : Rapper Lipo v Šumperku

17. dubna 2013 v 12:43 |  Aktuality
Jak už jste si možná všimli v seznamu aktuálních koncertů, 26. dubna proběhne v Šumperku v H-Clubu koncert Lipa, spojený s politickou diskuzí. Vstup je zdarma. O akci byl napsán také článek na serveru Vimeproc.cz.

Jak souvisí současný hudební styl s politickou kulturou? Jak souvisí životní styl mladé generace s občanskou angažovaností? Stejně tak jak souvisí dnešní doba s budoucností. Věříte ve změnu v přístupu lidí k veřejnému dění? Mladí našeho regionu pravděpodobně ano.

Raper Lipo je další osobností, kterou společně s Mladými sociálními demokraty, pozvala šumperská ČSSD do Šumperka. Mladého umělce, který před prvním kolem prezidentských voleb se neobával veřejně vyjádřit svůj názor, není třeba jeho příznivcům dlouho představovat. Úspěšný liberecký básník získal své příznivce jak provokativním textem Pozdravy z Liberce, tak duetem s Debbie Ležím v tvé blízkosti, který je součástí sólové desky z dubna loňského roku.

Sedmadvacetiletý absolvent estetiky na Filozofické fakultě Karlovy univerzity Jonáš Červinka si vybral svůj pseudonym poté, co se seznámil s poetikou starého čínského básníka Li-Pa. Sám o sobě říká: "Jsem jiný než další rapeři. Dělám to po svém. Trefuji se do politiky, ukazuji na problémy společnosti. To oni nedělají. Jsem přesvědčen, že každý z nás má právo se vyjádřit."

Každý? Přijďte si vyslechnout nejen texty rapera Lipo, ale přijďte si s ním a s politology Palackého univerzity podebatovat v rámci diskuse. Diskuse a koncert jsou součástí komponovaného programu, který je připraven v sále H- clubu v Šumperku na pátek 26. dubna na 18,30 hod..
Vzhledem k tomu, že regionální podnikatelé si uvědomují, že z dnešního marasmu je cesta možná jen díky aktivnímu vztahu k životu mladých, akci sponzorovali a pro návštěvníky je program zdarma.

Článek najdeš ZDE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama