Co řekl Lipo pro ParlamentníListy.cz?

8. února 2013 v 10:50 |  Aktuality
V novém článku politického webu ParlamentníListy.cz dostal prostor k vyjádření také Lipo. Článek se týká budoucího prezidenta Miloše Zemana, a jeho vztahu k ČSSD.

Do týmu soiálnědemokratického kandidáta na prezidenta patřil i liberecký raper s uměleckým jménem Lipo. Budoucí kroky Miloše Zemana k jeho oponentům v ČSSD nejsou nyní podle jeho názoru příliš čitelné. "ČSSD pragmaticky po prvním kole podpořila kandidáta, který není spjatý s nenáviděnou vládou. Ukazuje to na pár věcí: že je ve straně zakořeněn jistý sentiment po starých pořádcích i že vedení socialních demokratů není jednotné a nemá sílu jít do sporu o identitu vlastní strany a jejiho ideového směřování. Zemanova volba posílí určitě jisté konzervativní tendence v sociální demokracii, což je podle mě z dlouhodobějšího hlediska chyba. Očekával bych od vedení sociálních demokratů vice odvahy," objasňuje.

Jiří Dienstbier se podle něj nezachoval možná po prvním kole příliš politicky. "Žádejme však od politiků jistou čitelnost, a ne bezostyšný pragmatismus. Dienstbier prokázal charakter. Lidi nejsou hloupí a jeho konzistenci v chováni ocení," věří Lipo.

Celý článek i s komentáři dalších lidí si můžete přečíst ZDE.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama