Blog slaví své první narozeniny!

11. února 2013 v 9:09 |  Special
Dnes je to přesně rok, co byl 11. února 2012 založen FanBlog LIPO. Za tu dobu ušla stránka určitý kus cesty, než se postupně dostala do současné podoby.

Začátky byly zaměřeny výhradně na přidávání nových článků s aktuálními informacemi kolem Lipa a jeho tvorby. Jak zájem o blog postupně rostl, začal se podle potřeby přizpůsobovat, a dostal postupně více webovější rozměr. Proto v současnosti na blogu můžete nalézt třeba aktuální seznam koncertů, rozsáhlou fotogalerii, nebo stále aktualizovanou a doplňovanou Lipovu biografii, a samozřejmě i přehled kompletní Lipovy tvorby.

A co za tu dobu blog stihl s Lipem všechno prožít? Nebylo toho málo.

V jednom z prvních článků se 14. února psalo o nástupu singlu "Ležím v tvé blízkosti" do rádiové hitparády IFPI. Tehdy ještě nikdo netušil, že duet s Debbi se během následujících měsíců stane megahitem, který byl v jednu chvíli nejhranější domácí skladbou v rádiích. Blog sledoval celou cestu "Ležím v tvé blízkosti" až k vrcholu, a stejně tak monitoroval i úspěchy v mnoha dalších hitparádách, kterých bylo víc než dost. 16.března 2012 videoklip překročil na YouTube svůj první milion, což jste také mohli prožívat s blogem, stejně jako všechny další miliony. Nakonec se hit "Ležím v tvé blízkosti" stal pátým nejhranějším klipem na Óčku za rok 2012.

6.dubna 2012 vyšla Lipova debutová deska "Víc než hudba", a všechny její úspěchy jste mohli též sledovat i na blogu. Album se hned v prvním týdnu prodeje dostalo na 3. místo prodejní IFPI hitparády, a většina recenzí nešetřila chválou. 22. června byla deska ve Vratislavicích nad Nisou pokřtěna. Dalším videoklipem vydaným z alba se stalo video k tracku "V temnotě". jehož úspěchy jste také mohli sledovat. Vaším favoritem z Lipova prvního alba je song "Šílená", alespoň tomu napovídá hlasování do ankety o nejoblíbenější song.

Během prvního roku blogu samozřejmě nechybělo ani mnoho rozhovorů, našli jste zde informace ke koncertům, a v mnoha případech také fotoreporty z proběhlých akcí. Lipo není jen rapper, a tak se články na blogu logicky týkaly také jeho režisérské práce, politických názorů, společenských postojů, fotbalové radosti a v neposlední řadě i jeho podpory prezidentského kandidáta Jiřího Dienstbiera.

Před měsícem vplul do rádií nový singl "Do města přišla zima" s hostující Kateřinou Marií Tichou, a i přes blog můžete sledovat jeho zatím mimořádně úspěšnou cestu, song boří hitparádu na Evropě 2, kde vyhrál už třikrát, a propracoval se už mezi nejhranější cz/sk skladby v našich rádiích. Jeho tažení budeme sledovat i nadále, už brzy by měl světlo světa spatřit i videoklip.

Lipo rozhodně nekončí, a blog také ne. Snad se bude stránka moci i nadále těšit z úspěchů, kterých Lipo dosáhne, tak jako tomu bylo za posledních 12 měsíců, a snad ji budete i nadále navštěvovat.

Velké poděkování patří všem, co na blog chodí, ať už pravidelným návštěvníkům, tak i těm kteří ho třeba vidí poprvé. Nemalou zásluhu na fungování webu má i sám Lipo, který ho dlouhodobě podporuje a propaguje. Díky Jonáši.

Milovníci statistik najdou ještě po rozkliknutí v celém článku několik údajů, jako žebříček měst, ze kterých chodí nejvíce návštěv, v kolika zemích už byl blog viděn, nebo co nejčastěji čtete.
Mimochodem, za rok bylo napsáno již 378 článků, tedy v průměru každý den nový článek.

Jinak se těším na další napsané články a prožité zážitky, případně na další Vaše dotazy, které píšete.

Pepa - správce blogu

Upozornění : Všechny následující statistiky zachycují pouze období od 5.listopadu 2012 do 9. února 2013.

Z kterých měst chodí nejvíce návštěvníků ?


Jen za období od 5. listopadu 2012 se na blogu objevili návštěvníci z 256 různých měst. Níže si můžete prohlédnout žebříček alespoň prvních deseti měst, ze kterých chodí nejvíce návštěv.

1. Praha
2. Plzeň
3. Liberec
4. Brno
5. Ostrava
6. Jablonec nad Nisou
7. Bratislava
8. Veselí nad Moravou
9. Hradec Králové
10. České BudějoviceV kterých zemích byl blog viděn?


Občas se na blogu zastaví i návštěvníci z jiných zemí. Jen za poslední 3 měsíce se na blog podívali uživatelé z celkem 22 zemí světa, a 6 kontinentů.

Evropa : Česká republika, Slovensko, Belgie, Rakousko, Velká Británie, Polsko, Německo, Švédsko, Dánsko, Švýcarsko, Rusko, Irsko, Itálie, Kazachstán, Nizozemsko, Norsko.
Asie : Japonsko, Taiwan
Severní Amerika : USA
Jižní Amerika : Brazílie
Afrika : Egypt
Oceánie : Austrálie

Co nejčastěji na blogu čtete ?


Díky novým návštěvníkům se stále někteří vrací i ke starším článkům. Jestliže bylo za celou historii blogu napsáno 378 článků, tak 326 z nich si někdo během posledních tří měsíců přečetl.
Které byly čteny nejčastěji? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama