Lipo ke 2. kolu prezidentských voleb

24. ledna 2013 v 16:31 |  Aktuality
Prezidentský kandidát, kterého jsem veřejně podpořil, se do druhého kola volby nedostal. Přesto je pro mě výsledek Jiřího Dienstbiera příslibem, že se u nás věci začínají měnit a mladí se do budoucna více názorově vyprofilují. Od placek s "cool Karlem" se přesunou ke kritickému myšlení a idejím. Ten čas jednou přijde.

Karel Schwarzenberg je tváří vládní strany s asociální agendou a nejkonzervativnějším programem, strany vedené Miroslavem Kalouskem. Karel Schwarzenberg není alternativou k stávajícím poměrům, je jejich představitelem. Na to nezapomínám. Mladí lidé tak často volili spíše "lifestylový" mýtus, než hodnoty s kterými jsou zajedno. Na straně druhé stojí Miloš Zeman, jehož éra je pro mě fakticky uzavřená. Je to éra opoziční smlouvy, éra Václava Klause. Není náhodou, že si tito dva ideově protilehlý politici dnes padli do náruče. Miloš Zeman - vždy když se mu to hodí - umí dobře zahrát na xenofobní, nacionalistickou notu. Zeman svojí hru hraje dobře, ale ukazuje to na jeho dobře maskovaný hlad po moci. To jakým způsobem těží z otázky Benešových dekretů a otevírá téma Schwarzenbergova údajného "cizáctví", aby nahrabal politické body, je odpudivé a je proti tomu potřeba vždy vystupovat.

Nebudu volit s radostí ale volit půjdu: Se Zemanem na hradě to budou mít dál progresivní politici typu Dienstbiera těžké. Věřím, že Karel Schwarzenberg bude více ctít ústavu a ač stojím politicky jinde, tak je mi také lidsky sympatičtější. L


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama