LIPO rok 2012 - část III

30. prosince 2012 v 11:58 |  Special
Ve speciálním souhrnu událostí, které se kolem Lipa děly v roce 2012, se ve třetím dílu zaměříme na 3. čtvrtletí končícího roku, tedy měsíce červenec, srpen a září.

ČERVENEC - SRPEN

V době tradiční "okurkové sezony" nebylo moc novinek ani u Lipa. Důvodem bylo hlavně dokončování diplomové práce, a následná příprava na zářijové státnice. I přes to ale Lipo poměrně hojně koncertoval, proběhla řada společných vystoupení s Debbi, a v srpnu se představil i na největším českém hip-hopovém festivalu Hip Hop Kemp v Hradci Králové.

Videoklip "V temnotě" byl v létě nasazen do hitparády T-Music Chart na Evropě 2, a kupodivu si vedl lépe než předchozí "Ležím v tvé blízkosti". Song během sedmi týdnů v hitparádě nejčastěji bral bramborové umístění, na 4. místě zakotvil hned 5x, jednou ho Vaše hlasy dostaly až na 3. místo. Ve výroční hitparádě za celý rok 2012 se song umístil na 23.místě.

Z rádií však stále ještě zněl hit "Ležím v tvé blízkosti", který ani během letních prázdnin neopustil Top 10 nejhranějších domácích písní v rádiích, kde se bez jediné přestávky držel už od února. V srpnu navíc videoklip překonal již svůj třetí milion zhlédnutí na YouTube.

16. srpna 2012 vyšla druhá sólová deska Paulieho nazvaná "V hlavní roli", na které jako host nemohl chybět ani Lipo. Jejich společný song "Barbarov" produkoval KennyRough, a v jedné skladbě se tak znovu sešla kompletní sestava BPM.
Svůj první videoklip v srpnu vydala začínající písničkárka Kateřina Marie Tichá, video "Vzpomínej" vznikalo za asistence již zkušeného režiséra Lipa, a skladba se později uchytila i v rádiích.


ZÁŘÍ

V devátém měsíci roku 2012 Lipo složil úspěšně státnice, a dokončil tak svoje vysokoškolské studium, což mimo jiné znamenalo, že se může naplno začít věnovat hudbě.

Ihned po dostudování se vrhl na režii videoklipu Debbi, pro kterou točil již třetí videoklip, tentokrát padla volba na skladbu s názvem "By My Side". Finální verze klipu byla zveřejněna v listopadu, a singl i videoklip můžete slýchat z rádií, či vidět v televizi.

Singl "Ležím v tvé blízkosti" se stále hrál, i když 25. září poprvé po sedmi měsících opustil Top 10 nejhranějších cz/sk skladeb v českých rádiích. Do té se pak ale v říjnu ještě na 1 týden vrátil. Pokračovala také série koncertních vystoupení, které Lipo spolu s Debbi absolvoval.

S remixem tracku "Neuhýbám z cesty", ve kterém hostuje slovenský rapper Supa, přišel producent WSX, který se předtím podílel třeba na zvuku songu "V temnotě".

Na poslední část shrnutí roku 2012 se můžete těšit na Silvestra, 31. prosince.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama