Trvalo tři generace (ft.Kato, Bonus)

1. května 2012 v 20:35 |  Audio, Video
Symbolicky na 1.máje vypouští Lipo svůj song nazvaný "Trvalo tři generace" na nějž svojí slokou přispěli Bonus a Kato z Prago Union. Lipo k němu říká :

"Moderní česká historie nezažila emancipační boj minorit za rovná práva, tak jako tomu bylo v jiných zemích, a do nedávna mohla liberálnost považovat za svůj průvodní znak. Vidíme však, že ani ona není imunní vůči "rychlým a zkratovitým" řešením. A tak si i liberál dnes musí položit otázku, kdy se jeho výsada již stává pouhou lhostejností.
Ultra-konzervativní síly obrací svoji pozornost k jakékoliv formě jinakosti a snaží si pro sebe efektně usurpovat veřejný prostor. Současný politický mainstream, místo aby tyto vášně tlumil, svojí nečinností pouze přilévá benzín do ohně. A tak v době, kdy se stát potýká se zvýšeným sociálním napětím a krvácí díky "milionovým tunelům", se zloba často obrací proti těm nejjednodušším cílům. I při vědomí složitosti celé problematiky je třeba, aby jasně zaznělo, že rasismus ani jakákoliv jiná forma xenofobie nemůže být v dnešní společnosti řešením."

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama